آیا درد قفسه سینه نشانه کرونا است؟

آیا درد قفسه سینه نشانه کرونا است؟

آیا درد قفسه سینه نشانه کرونا است؟

درد قفسه سینه یکی از علائم کرونا است اما دلیل محکمی برای ابتلای فرد به کرونا نیست.

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جمال میرزایی فوق تخصص بیماری های عفونی در پاسخ به این سوال که آیا درد قفسه سینه نشانه کرونا است، گفت: یکی از علائم کرونا درد قفسه سینه است، اما دلیل قطعی برای ابتلای فرد به کرونا نیست؛ چرا که این درد می‌تواند به خاطر اسپاسم‌های عضلانی باشد.

او گفت: این روزها افراد با مشاهده هر علامت کوچکی که مربوط به ویروس کرونا باشد، آرامش خود را از دست داده و دچار اضطراب می شوند که این خود سیستم ایمنی بدن را تضعیف کرده و ریسک ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

گفتنی است؛ متخصصان و کارشناسان مردم را به آرامش دعوت کرده و از آن ها می خواهند در کنار رعایت اصول بهداشتی، در خانه مانده و تا زمانی که دچار علائم شدید این بیماری نشده اند به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

علائم اسپاسم عضلانی قفسه سینه

اسپاسم می‌تواند بر روی همه افراد با سن و جنس متفاوت، تاثیر بگذارد. این حالت بسیار دردناک است و عضله محل درد، تنها پس از برطرف شدن اسپاسم آزاد می‌شود.

اسپاسم عضلانی با دردی که به واسطه حرکت سینه یا قسمت بالایی ستون فقرات و دردی که هنگام تنفس عمیق، عطسه و سرفه تشدید می‌شود، همراه است. همچنین کبودی، وجود منطقه ای دردناک هنگام لمس آن در دیواره سینه، درد قسمت بالایی پشت بدن و اسپاسم عضلات بین دنده ای، از علائم اسپاسم عضلانی قفسه سینه است. در صورت داشتن چنین علائمی به دکتر مراجعه کنید.

تب، سرفه شدید، درد قفسه سینه و تنگی نفس همگی از علائم ویروس کرونا هستند، اما به دلیل شباهت این علائم با بسیاری از بیماری‌های دیگر، تنها راه قطعی تشخیص کرونا، تایید آزمایشگاهی است. در نتیجه تنها راه معقول برای کنترل این بیماری در حال حاضر، پیشگیری از ابتلا به آن با رعایت نکات و اصول بهداشتی است.

استراحت، مصرف مایعات، قرنطینه خانگی و رعایت بهداشت فردی، مهمترین نکات درمان و پیشگیری از انتقال بیماری برای افراد مبتلا و یا مشکوک به کرونا در خانه است. اما اگر افراد عادی که مشکلات زمینه‌ای ندارند دچار این علائم شدند، تنها در منزل مانده و نکات بهداشتی را رعایت کنند. همچنین مراقب باشند ترشحات بینی و دهانشان با سایر افراد خانواده تماس نداشته باشد. افراد دارای این علائم در منزل از ماسک استفاده کرده واستراحت کنند. اما اگر افراد دچار تنگی نفس شده و تنفس برایشان سخت شد، سریعا با اورژانس تماس گرفته و از نزدیک شدن به افراد دیگر اجتناب کنند.

 

تصاویر جراحی بینی قبل و بعد از عمل توسط دکتر پرندآور

2720

مشاوره موفق

678

دنبال کننده

450

مقاله مفید

54000

درمان کامل شده

مقالات پزشکی

مطب دکتر علی پرندآور با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده مشاوره و راهنمایی در زمینه های گوش، حلق و بینی به شما عزیزان می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

تماس با ما

آنچه بیماران می گویند

ارتباط با ما

برندها