نوشیدنی هایی که برای قلب مضر است

نوشیدنی هایی که برای قلب مضر است

نوشیدنی هایی که برای قلب مضر است

مطالعه جدید نشان می دهد نوشابه های قندی با ایجاد اختلال در میزان کلسترول و تری گلیسیریدها موجب افزایش ریسک بیماری قلبی و سکته می شوند.

به گفته محققان دانشگاه تافتس بوستون آمریکا، نوشیدن بیش از یک قوطی نوشابه قندی یا آبمیوه در روز برای سلامت قلب و عروق خوب نیست.

نیکولا مک کئون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: شواهد زیادی نشان می دهد که بین مصرف نوشابه های قندی و تأثیرات مضر بر سلامت ارتباط وجود دارد.

به گفته محققان، نوشیدنی های نظیر نوشابه های گازدار، نوشابه های ورزشی و نوشیدنی های با طعم میوه بزرگ ترین منبع مواد قندی افزودنی هستند.

تیم تحقیق دریافت نوشیدن بیش از یک قوطی نوشابه قندی در روز با ۵۳ درصد احتمال بیشتر تری گلیسیرید بالا و ۹۸ درصد احتمال بیشتر پایین بودن کلسترول خوب HDL مرتبط است.

یافته های این مطالعه مربوط به حدود ۶۰۰۰ شرکت کننده است که به طورمیانگین بیش از ۱۲ سال بین سال های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۴ تحت نظر بودند.

مک کئون در ادامه می افزاید: نتایج ما بیانگر این مطلب است که محدودکردن و حتی حذف نوشابه های قندی ممکن است ایده خوبی برای افرادی باشد که خواهان حفظ میزان نرمال کلسترول و تری گلیسیریدشان هستند.

 

 

تصاویر جراحی بینی قبل و بعد از عمل توسط دکتر پرندآور

2720

مشاوره موفق

678

دنبال کننده

450

مقاله مفید

54000

درمان کامل شده

مقالات پزشکی

مطب دکتر علی پرندآور با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده مشاوره و راهنمایی در زمینه های گوش، حلق و بینی به شما عزیزان می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

تماس با ما

آنچه بیماران می گویند

ارتباط با ما

برندها