سوالات متداول

سوالات متداول

رینو پلاستی چیست ؟

رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی شایعترین و سخت ترین عمل جراحی زیبایی بدن می باشد که به معنی تغییر در شکل ظاهری بینی می باشد (که میتواند همراه با تغییر در تیغه میانی بینی باشد ،که به آن سپتور رینو پلاستی می گویند).

سن مناسب رینوپلاستی؟

از سن ۱۶-۱۷ سالگی به بعد می توان این عمل جراحی را انجام داد.شایعترین سن عمل۱۷-۲۰سالگی است.

 

انواع روش های رینو پلاستی؟

در این روش محل برش برای شروع عمل دیده نمی شود.Closed1- روش بسته در این روش در روی پوست ستونک بینی برش داده میشود Open2-روش باز وپوست روی بینی برش می شود.

 

بهترین روش عمل جراحی رینوپلاستی؟

هرکدام از دو روش بسته و باز سود و زیان ویژه خود را دارد. در روش بسته خط برش پس از جراحی دیده نمیشود ومدت زمان ورم بینی نیز کمتر است ولی دید جراح کمتر می باشد وکار با هردو دست برای جراح مشکل می باشد. ولی در روش باز دید جراح خیلی بهتر است و به آسانی با هر دو دست کار می کند ولی ورم پس از عمل مدت زمان زیادی باقی می ماند و اثر برش جراحی ممکن است تا ماه ها پس از عمل دیده شود

 

عوارض جراحی رینوپلاستی؟

عوارض جراحی بینی احتمالی می باشد و بستگی به مهارت جراح مراقبت پس از عمل توسط بیمار و نیز ویژگی های خود بدن دارد وشامل موارد زیر است:
مشکل در از بینی- خونریزی از بینی- چسبیدگی بینی تغییر شکل نا مطلوب- درد بینی و…
البته عوارض کوتاه مدت که بلافاصله پس از عمل جراحی دیده می شوند مثل درد ، سرگیجه ، تهوع و استفراغ ، تورم وسیاهی دور چشم وگونه ها معمولا پس از یک یاچند روز بر طرف می شوند

 

آیا جراحی لیزری زیبایی بینی وجود دارد؟

خیر هیچ وجه جراحی زیبایی بینی ازطریق لیزر امکان پذیر نمی باشد ذکر این مساله روش غیر اخلاقی و غیر مسوولانه برای جذب بیمار، از طرف تعداد بسیارانگشت شماری از جراحان می باشد.

 

تاثیر کامپیوتر بر انجام عمل جراحی زیبایی؟

آیا طراحی کامپیوتری برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی، نشان دهنده نتیجه نهایی پس از عمل جراحی می تواند باشد ؟

خیر به هیچ وجه ، در طراحی کامپیوتر ، عواملی مثل اقوام پوست ، غضروف و استخوان وبافت های زیر پوستی که همگی بافت زنده می باشند، محاسبه نمی شوند بنابراین به احتمال بسیار زیاد نتیجه عمل با طراحی کامپیوتری تفاوت اساسی خواهد داشت وسبب نارضایتی متقاضی عمل جراحی خواهد شد

 

نقش چسب روی بینی چیست؟

چسب روی بینی به منظورکاستن از ورم بینی و جلوگیری از خونریزی مویرگ ها بکار می رود ومانع از بروز فضای خالی در زیر پوست می شود ( فضای خالی می تواند منجر به برجستگی روی بینی شود) معمولا در یک تا دوماه اول چسب روی بینی دائمی است وپس از آن شب های روی بینی چسب زده می شود تا به مرور کاملا برداشته شود.
ورم پس از عمل جراحی زیبایی تا چه زمانی وجود دارد؟
در یک ماه اول حدود ۷۰ درصد ورم می خوابد. پس از سه ماه حدود ۸۰- ۸۵ درصد ورم می خوابد وپس از یک سال ۹۵ درصدورم می خوابد. {در بینی های با پوست ضخیم که اصطلاحا بینی گوشتی نامیده می شود ممکن است ورم بینی ۲الی۳ سال هم طول بکشد}
آیا در سالمندان هم جراحی بینی نقش دارد؟
بله در صورت انتخاب مناسب بیماران سالمند، این عمل جراحی می تواند نتیجه خوبی داشته باشد

 

محاسبه اندازه بینی در جراحی رینوپلاستی؟

متاسفانه یکی از درخواستهای اشتباه بخشی از متقاضیان جراحی زیبایی بینی،به ویژه کسانی که سن پایین تری دارند(۱۷-۱۹ سال) آن است که می خواهند بینیشان خیلی کوچک شود ، درحالیکه بینی عمل شده باید با سایز اجزای صورت هماهنگ باشد،
زیرا کوچک کردن بیش از حد بینی ممکن است باعث زشت شدن چهره بیمار شده و مهمتر از آن آسیب بروز مشکلات عمده تنفسی شودکه اصلاح آن بسیار مشکل خواهد بود.
نتیجه نهایی عمل جراحی زیبایی بینی در چه زمانی مشخص خواهد شد ؟
همانطور که پیش از این گفته شده ، پس از یک ماه حدود ۷۰ درصد ورم میخوابد ، پس از سه ماه ۸۰-۸۵ درصد ورم می خوابد و نتیجه نهایی نیز پس از یکسال مشخص خواهد شد (در بینی هایی با پوست ضخیم که به بینی گوشتی معروف است ممکن است نتیجه نهایی ۲تا ۳ سال پس از عمل جراحی مشخص شود).

 

نحوه انتخاب جراح زیبایی بینی؟

بهترین قاضی برای انتخاب جراح ، نتیجه عمل های قابل جراحی می باشد. هیج جراحی نمی تواند بدون عارضه باشد (به قول معروف دیکته نا نوشته غلط ندارد) و جراحی که اکثریت از نتیجه عمل راضی باشند ، برای انتخاب مناسب است.

 

تصاویر جراحی بینی قبل و بعد از عمل توسط دکتر پرندآور

2720

مشاوره موفق

678

دنبال کننده

450

مقاله مفید

54000

درمان کامل شده

مقالات پزشکی

مطب دکتر علی پرندآور با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده مشاوره و راهنمایی در زمینه های گوش، حلق و بینی به شما عزیزان می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

تماس با ما

آنچه بیماران می گویند

ارتباط با ما

برندها