روش های طبیعی برای درمان آبریزش بینی

آبریزش بینی در زمان سرماخوردگی و حساسیت می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. علاوه بر داروهای شیمیایی همچون آنتی‌هیستامین برای قطع آن‌که معمولاً با عوارض جانبی همراه هستند، درمان‌های طبیعی نیز بسیار مفید خواهد بود

درمان آبریزش بینی در خانه

آبریزش بینی در زمان سرماخوردگی و حساسیت می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. علاوه بر داروهای شیمیایی همچون آنتی‌هیستامین برای قطع آن‌که معمولاً با عوارض جانبی همراه هستند، درمان‌های طبیعی نیز بسیار مفید خواهد بود. در اینجا روش‌های طبیعی برای از بین بردن آب‌ریزش بینی پیشنهاد می‌شود که امتحان کردن آن مفید بوده و می‌تواند به افراد مبتلا کمک کند.

علاوه بر داروهای شیمیایی همچون آنتی‌هیستامین برای قطع آبریزش بینی که معمولاً با عوارض جانبی همراه هستند، درمان‌های طبیعی همچون مصرف زنجبیل، گرفتن دوش داغ، نوشیدن چای و دم‌نوش‌های گیاهی داغ، استفاده از روغن اکالیپتوس و استفاده از زردچوبه نیز بسیار مفید خواهد بود.

درمان آبریزش بینی با مصرف زنجبیل

زنجبیل دارای خواص آنتی‌اکسیدانی است که می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را درمان کند. علاوه بر آن خاصیت ضدویروسی و ضد قارچی آن می‌تواند آبریزش را از بین ببرد. چای زنجبیلی یکی از روش‌های استفاده از زنجبیل است. مصرف زنجبیل با نمک نیز می‌تواند روش دیگری محسوب شود که در از بین بردن آبریزش بینی مؤثر است.

درمان آبریزش بینی گرفتن با دوش داغ

اگر آب‌ریزش بینی شمارا خسته کرده و حتی خواب را برایتان مشکل ساخته است با گرفتن یک دوش آب داغ می‌توانید آن را از بین ببرید. باز کردن دوش داغ و تنفس بخارآب داغ در حمام به قطع شدن آبریزش بینی و از بین بردن گرفتگی بینی کمک می‌کند. علاوه بر آن، دوش آب گرم یا داغ باعث ایجاد احساس تسکین و آرامش می‌شود.

درمان آبریزش بینی با نوشیدن چای داغ

چای داغ برای افرادی که دچار آبریزش بینی شده‌اند بسیار مفید است. در کل نوشیدنی‌های داغ مانند دم‌نوش‌های بابونه، زنجبیل، نعناع به کاهش یا از بین رفتن آبریزش بینی کمک می‌کند. بهتر است اول بخارهای این دم‌نوش‌ها را تنفس کنید پس‌ازآن جرعه‌جرعه دم‌نوش را بنوشید تا اثر لازم را بر بدنتان بگذارد. در ضمن نوشیدنی‌های گرم و داغ گلودردها را نیز تسکین می‌دهند.

درمان آبریزش بینی با استفاده از روغن اکالیپتوس

روغن اکالیپتوس دارای خواص ضدویروسی و ضد میکروبی است و می‌تواند انسان را در مقابل سرما مقاوم سازد. علاوه بر آن خواص ضدالتهابی و ضد درد این روغن می‌تواند تسکین‌دهنده باشد. استفاده از چند قطره روغن اکالیپتوس به کاهش و از بین رفتن آبریزش بینی نیز کمک می‌کند. بخور گیاه اکالیپتوس نیز در قطع آبریزش بینی و خوب شدن سریع‌تر سرماخوردگی بسیار مؤثر است.

درمان آبریزش بینی با استفاده از زردچوبه

پودر زردچوبه از خواص ضدویروسی، ضد باکتری، ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی برخوردار است و می‌تواند مخاط را کاهش دهد به همین جهت احساس تسکین و آرامش را در فرد بیمار ایجاد می‌کند. برای مصرف زردچوبه بهتر است پودر آن را در ظرف کوچکی از روغن کتان خیسانده و بخاری که از آن ساتع می‌شود را استنشاق کنید.{ مطالب ویژه وب سایت}

خوابیدن با دهان باز مشکل‌زاست

خوابیدن با دهان باز مشکل‌زاست

تنفس عادی و طبیعی، تنفسی است که از راه بینی انجام شود. بنابراین...

قهوه سبز

قهوه سبز

دانه گیاه قهوه در ابتدا به رنگ سبز می باشد که طی فرایند برشته شدن و فرآوری ابتدا به قهوه سفید و سپس دانه های قهوه ای...

عوامل ایجاد کننده سقط جنین

عوامل ایجاد کننده سقط جنین

بسیاری از زنان هنگام آبستنی راجع به سقط نگرانند به خصوص در سه ماهه اول که این مشکل شایع تر است..

شایع‌ترین علائم سکته مغزی

شایع‌ترین علائم سکته مغزی

زمانی که جریان خون در مغز شما متوقف می شود، سکته مغزی رخ می دهد که باعث می شود...
درباره دکتر علی پرندآور

دکتر علی پرندآور، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی (زیبایی بینی)، متولد یکم مهرماه 1340در شهرستان شهسوار هستند. ایشان در سال 1358 بعد از سپری نمودن دوران تحصیلی و اخذ دیپلم ، در سال 1364 در رشته پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند. و پس از آن در زمینه جراحی و تخصص گوش و حلق و بینی (زیبایی)، در سال 1374 دوران تحصیل خود را گذراندند و . . .

... بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

4527 33 33 013
5084 33 33 013

Info@DrAliParandavar.com
www.DrAliParandavar.com

آدرس مطب

رشت , چهار راه میکاییل
ابتـدای خیـابان نـامـــجـو
ساختمان پزشکان سیـنـا
طبقه اول ، دکتر پرندآور