ترفندهایی برای رهایی از بادگرفتگی گوش

ترفندهایی برای رهایی از بادگرفتگی گوش

اگر هنگام سفر با هواپیما یا حتی ماشین شخصی دچار بادگرفتگی گوش می شوید، با این مطلب همراه شوید تا ترفندهای ساده رفع بادگرفتگی گوش را به شما معرفی کنیم.

گاهی بر اثر تغییر فشار هوا هنگام سفر با هواپیما، قطار یا حتی در آسانشور افراد دچار گرفتگی و درد در ناحیه گوش می شوند که اصطلاحا به آن بادگرفتگی گوش می گویند. این پدیده می تواند بسیار آزار دهنده و کلافه کننده باشد. اگر شما نیز جر افرادی هستید که با این مشکل مواجه اید، با این مطلب همراه شوید تا با ترفندهای عالی برای رفع باد گرفتگی گوش آشنا شوید.

یک ترفند ساده و عملی

هنگام باد گرفتگی گوش دهان را ببندید، گوش ها و بینی خود را کیپ کنید و فقط آب دهانتان را قورت دهید. به همین راحتی!

شاید لازم باشد فرد این ترفند را چندین بار پیاده کند تا اثربخش باشد. این عملیات ساده باید آنقدر تکرار شود تا از فشار بر روی گوش ها کاسته شده و درد آن کم شود.

حالت بلعیدن

دهان را باز و بسته کنید مثل اینکه چیزی می خورید و عمل بلعیدن را انجام می دهید ! . این کار هوا از داخل سینوس ها خالی شده و در آن مجاری گردش هوا را باز می کند. این راه در موقع سرما خوردگی و حساسیت که باعث گرفتگی گوش شده است بسیار مفید است .

خمیازه بکشید

خمیازه، ماهیچه‌هایی را فعال می‌کند که باعث باز شدن مجرای شیپور استاش می‌شود و به گوش میانی اجازه می‌دهد فشار هوا را تنظیم کند.

لپ هایتان را باد کنید

اگر موارد گفته شده موفقیت‌آمیز نبود، دهان را کاملا ببندید و باد کرده و بینی را محکم بگیرید و سعی کنید هوا را از طریق بینی مسدود با فشار بیرون دهید با این کار فشار در گوش‌ها متعادل می‌شود.

بخار آب کمک می کند

برای سریع‌تر باز شدن گوش، دوش حمام بخار بگیرید یا ظرفی از آب را به جوش آورید و گوش خود را روی ظرف بگیرید و ملحفه یا پتویی را روی سرتان بکشید و همزمان بخار آب را استنشاق کنید، با این کار مجاری تنفسی و بادگرفتگی گوش بسرعت باز می‌شود.

منبع: وب سایت الو دکتر

برچسب‌ها{ مطالب ویژه وب سایت}

راز پیر و چاق نشدن ژاپنی ها

راز پیر و چاق نشدن ژاپنی ها

حتماً شما هم شنیده اید که زنان و مردان ژاپنی عمری طولانی تر دارند. بر اساس آمارهای ....

نکاتی در مورد مراقبت های پس از عمل جراحی لوزه سوم

نکاتی در مورد مراقبت های پس از عمل جراحی لوزه سوم

لوزه سوم به صورت توده‌اي بافتي، در محل اتصال قسمت حلقي حفره بيني به حلق واقع شده است. وظيفه‌ي اين لوزه ...

بررسی مشکلات شنوایی در کودکان

بررسی مشکلات شنوایی در کودکان

بیشتر بچه ها از لحظه ای که به دنیا می آیند میتوانند بشنوند. صداهای پیرامون خود و صدای والدین و مراقبان را تقلید میکنند و اینگونه صحبت کردن را یاد میگیرند. .

روش خانگی سنجش سلامت بینایی نوزاد

روش خانگی سنجش سلامت بینایی نوزاد

انجام برخی ارزیابی‌ها در سنین پایین بسیار ضروری است تا از سلامت بینایی فرزندتان تا سن یک سالگی مطمئن شوید.
درباره دکتر علی پرندآور

دکتر علی پرندآور، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی (زیبایی بینی)، متولد یکم مهرماه 1340در شهرستان شهسوار هستند. ایشان در سال 1358 بعد از سپری نمودن دوران تحصیلی و اخذ دیپلم ، در سال 1364 در رشته پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند. و پس از آن در زمینه جراحی و تخصص گوش و حلق و بینی (زیبایی)، در سال 1374 دوران تحصیل خود را گذراندند و . . .

... بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

4527 33 33 013
5084 33 33 013

Info@DrAliParandavar.com
www.DrAliParandavar.com

آدرس مطب

رشت , چهار راه میکاییل
ابتـدای خیـابان نـامـــجـو
ساختمان پزشکان سیـنـا
طبقه اول ، دکتر پرندآور