تخم‌مرغ را داخل درب یخچال نگهداری نکنید

تخم‌مرغ را داخل درب یخچال نگهداری نکنید

با این‌که قفسه‌های داخل درب یخچال طوری طراحی شده‌اند که انگار مخصوص تخم‌مرغ‌ها هستند، اما واقعیت این است که نگهداری از تخم‌مرغ‌ها در این قسمت از یخچال با تسریع در روند فساد این محصولات غذایی همراه است، چون تخم‌مرغ‌ها را دائما در معرض تغییرات دمایی قرار می‌دهد.

به گزارش بهداشت نیوز: با این‌که شاید فکر کنید نگهداری تخم‌مرغ‌ها در درب یخچال، این محصولات غذایی را تازه‌تر و برای مدت طولانی‌تری سالم نگه می‌دارد، اما یک متخصص تغذیه اخیرا هشدار داده است که قرار دادن تخم‌مرغ‌ها در قفسه درب یخچال به فاسد شدن هرچه سریع‌تر آن‌ها کمک می‌کند. به‌گفته دکتر ولاتکا لیک، با این‌که قفسه‌های داخل درب یخچال طوری طراحی شده‌اند که انگار مخصوص تخم‌مرغ‌ها هستند، اما واقعیت این است که نگهداری از تخم‌مرغ‌ها در این قسمت از یخچال با تسریع در روند فساد این محصولات غذایی همراه است، چون تخم‌مرغ‌ها را دائما در معرض تغییرات دمایی قرار می‌دهد. این متخصص می‌گوید: «وقتی که درباره تخم‌مرغ‌ها صحبت می‌کنیم، یکی از مسائل مهم دقیقا همین است که از تخم‌مرغ‌ها باید در چه مکانی نگهداری کنیم. بعضی‌ها می‌گویند که درون یخچال و بعضی‌ها می‌گویند که در دمای محیط. اجماع عمومی بر نگهداری از تخم‌مرغ‌ها در یخچال است، اما متاسفانه این کار معمولا در درب یخچال انجام می‌گیرد». دکتر لیک در ادامه می‌افزاید: «قفسه‌های تخم‌مرغ‌ شدیدا در معرض تغییرات دمایی قرار می‌گیرند، چون درب یخچال در طول روز چندین و چند بار باز و بسته می‌شود. همین روند است که می‌تواند فسادپذیری تخم‌مرغ‌ها را تسریع کند». به همین دلیل، این متخصص می‌گوید که برای تازه نگه داشتن تخم‌مرغ‌ها و حفظ سلامتی این محصولات غذایی، حتما آن‌ها را در قفسه‌های داخلی یخچال قرار بدهید تا به‌طور مداوم سرد بمانند و در معرض تغییرات دمایی قرار نگیرند. اگر می‌خواهید که اطلاعات کاربردی بیشتری درباره بهداشت نگهداری از مواد غذایی در یخچال به دست بیاورید، نکات زیر می‌توانند برای شما مفید باشند: – قفسه‌های بالا: مواد غذایی‌ای که به پختن نیاز ندارند، مانند فرآورده‌های گوشتی یا باقی‌مانده‌های غذا. – قفسه‌های میانی و رو به پایین: محصولات لبنی مانند شیر، پنیر، ماست و کره. – قفسه‌های پایین: سردترین قسمت یخچال معمولا همین قسمت است. بنابراین، نگهداری موقت از گوشت‌های خام پیش از فریز شدن یا مصرف شدن باید در این ناحیه انجام بگیرد. نگهداری از گوشت‌ها در این قسمت، از آلودگی ناشی از تماس مواد غذایی با همدیگر نیز جلوگیری می‌کند. – کشوها: میوه‌ها، سبزی‌ها و سالادهای آماده‌شده باید در این قسمت قرار بگیرند. این قسمت، محل مناسبی برای نگهداری از گیاهان دارویی نیز هست. – قفسه‌های روی درب: گرم‌ترین ناحیه یخچال همین بخش است که نوسانات دمایی زیادی هم در آن اتفاق می‌افتد. بنابراین، مواد غذایی حاوی مواد نگهدارنده طبیعی مانند چاشنی‌ها، آب‌میوه‌ها و مرباها باید در این قسمت قرار بگیرند.

منبع: شهر خبر{ مطالب ویژه وب سایت}

خوابیدن با دهان باز مشکل‌زاست

خوابیدن با دهان باز مشکل‌زاست

تنفس عادی و طبیعی، تنفسی است که از راه بینی انجام شود. بنابراین...

قهوه سبز

قهوه سبز

دانه گیاه قهوه در ابتدا به رنگ سبز می باشد که طی فرایند برشته شدن و فرآوری ابتدا به قهوه سفید و سپس دانه های قهوه ای...

عوامل ایجاد کننده سقط جنین

عوامل ایجاد کننده سقط جنین

بسیاری از زنان هنگام آبستنی راجع به سقط نگرانند به خصوص در سه ماهه اول که این مشکل شایع تر است..

شایع‌ترین علائم سکته مغزی

شایع‌ترین علائم سکته مغزی

زمانی که جریان خون در مغز شما متوقف می شود، سکته مغزی رخ می دهد که باعث می شود...
درباره دکتر علی پرندآور

دکتر علی پرندآور، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی (زیبایی بینی)، متولد یکم مهرماه 1340در شهرستان شهسوار هستند. ایشان در سال 1358 بعد از سپری نمودن دوران تحصیلی و اخذ دیپلم ، در سال 1364 در رشته پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند. و پس از آن در زمینه جراحی و تخصص گوش و حلق و بینی (زیبایی)، در سال 1374 دوران تحصیل خود را گذراندند و . . .

... بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

4527 33 33 013
5084 33 33 013

Info@DrAliParandavar.com
www.DrAliParandavar.com

آدرس مطب

رشت , چهار راه میکاییل
ابتـدای خیـابان نـامـــجـو
ساختمان پزشکان سیـنـا
طبقه اول ، دکتر پرندآور