تاثیر کتاب‌خوانی بر سلامت خانواده

تاثیر کتاب‌خوانی بر سلامت خانواده

انواع تحقیقات در مورد فواید کتاب و کتابخوانی تاکید کرده‌اند اما هر روز که می‌گذرد تاثیر مطالعه کتاب روی خانواده‌ها و به ویژه کودکان بیشتر آشکار می‌شود.

به گزارش بهداشت نیوز: چند هفته پیش بود که مجله Pediatrics نتایج ۱۹ تحقیق جهانی در مورد تاثیرات کتاب روی کودکان و والدین را منتشر کرد. در همه این تحقیقات که دستکم ۳ هزار خانواده را شامل می‌شد، شاهد تاثیرات مثبت و پربار کتاب‌خوانی در خانواده‌ها و سرایت آن به کودکان هستیم. در حقیقت کتاب خواندن باعث افزایش مهارت‌های زندگی، افزایش توانایی برقراری ارتباط با دیگران و همچنین مسئولیت‌پذیری کودکان می‌شود.

یکی دیگر از اصلی‌ترین نکاتی که در مورد کتاب خواندن برای خانواده‌ها و کودکان وجود دارد تاثیر آن روی شادی است. درحقیقت خواندن کتاب یکی از نشانه‌های بارز یک خانواده سالم است.

یکی از مولفه‌های اصلی در کتاب خواندن خانواده‌ها، خواندن و آموزش کتاب‌خوانی به کودکان است. درحقیقت این کار باعث تقویت حس‌های مختلفی در کودکان می‌شود. تفکر، حل مشکلات، تصمیم سازی، ساماندهی مشکلات رفتاری در کودکان افزایش تمرکز و دقت و غیره.

مثلاً یک تحقیق در استرالیا نشان می‌دهد بیش از یک سوم کودکان ۶ تا ۱۱ سال در این کشور پس از توقف کتابخوانی، از والدین خود خواسته‌اند به قرائت کتاب ادامه دهند. درحقیقت انس دادن کودک با کتاب باعث منافع زیادی در آینده تحصیلی و شغلی وی می‌شود و او را در ادامه موفقیت‌آمیز زندگی خود یاری می‌رساند. کتاب خواندن در خانواده‌ها سبب نزدیکی آنان به یکدیگر و همچنین علاقه بیشتر آنان به گفتگو با یکدیگر نیز می‌شود.

منبع: شفقنا زندگی

 

برچسب‌ها{ مطالب ویژه وب سایت}

خوابیدن با دهان باز مشکل‌زاست

خوابیدن با دهان باز مشکل‌زاست

تنفس عادی و طبیعی، تنفسی است که از راه بینی انجام شود. بنابراین...

قهوه سبز

قهوه سبز

دانه گیاه قهوه در ابتدا به رنگ سبز می باشد که طی فرایند برشته شدن و فرآوری ابتدا به قهوه سفید و سپس دانه های قهوه ای...

عوامل ایجاد کننده سقط جنین

عوامل ایجاد کننده سقط جنین

بسیاری از زنان هنگام آبستنی راجع به سقط نگرانند به خصوص در سه ماهه اول که این مشکل شایع تر است..

شایع‌ترین علائم سکته مغزی

شایع‌ترین علائم سکته مغزی

زمانی که جریان خون در مغز شما متوقف می شود، سکته مغزی رخ می دهد که باعث می شود...
درباره دکتر علی پرندآور

دکتر علی پرندآور، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی (زیبایی بینی)، متولد یکم مهرماه 1340در شهرستان شهسوار هستند. ایشان در سال 1358 بعد از سپری نمودن دوران تحصیلی و اخذ دیپلم ، در سال 1364 در رشته پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند. و پس از آن در زمینه جراحی و تخصص گوش و حلق و بینی (زیبایی)، در سال 1374 دوران تحصیل خود را گذراندند و . . .

... بیشتر بخوانید

اطلاعات تماس

4527 33 33 013
5084 33 33 013

Info@DrAliParandavar.com
www.DrAliParandavar.com

آدرس مطب

رشت , چهار راه میکاییل
ابتـدای خیـابان نـامـــجـو
ساختمان پزشکان سیـنـا
طبقه اول ، دکتر پرندآور